Krtkovanie a ich cena v podstate poznáme všetci – možno nie presne pod týmto názvom, ale poznáme. Krtkovanie je prakticky čistenie kanalizácií v domácnostiach. Krtkovanie sa používa najmä v prípadoch, keď je kanalizácia nepriechodná kvôli rôznym nečistotám, ktoré sa môžu usadiť vnútri potrubia. Najčastejšie si všimneme tento problém, keď nám výrazne pomalšie odteká voda (z drezu alebo vane). V prípade zanedbania čistenia kanalizácie hrozí, že sa zvýšené množstvo odtokovej vody vyrazí z potrubia naspäť do domu (znovu z drezu alebo z vane).

Vybavenie na vysokotlakové čistenie kanalizácií

Na krtkovanie sa zväčša používajú dve metódy. Jednou z nich je elektromechanické čistenie, realizované pomocou špeciálneho zariadenia s elektromotorom. Dovnútra je vsunuté zariadenie v podobe oceľovej struny a nečistoty sa odbúravajú pomocou vibrácií. Druhou možnosťou je vysokotlakové čistenie. Pri čistení tuto metódou sa používa vysoký tlak vody, ktorý vynesie nečistoty z potrubia von. K tejto metóde patrí aj čerpadlo, ktoré je umiestnené vo vozidle poskytovateľa čistiacich služieb.

Mestá s pôsobnosťou firmy

Spoločnosť AB Krtkovanie (pôsobiaca na západe Slovenska) ručí za kvalitne odvedenú prácu za najnižšie sumy, ktoré sú na trhu v tejto oblasti (najlacnejšie služby krtkovania v Bratislave sa pohybujú v rozmedzí 40-60€), firma sa chváli poskytovaním služieb bez skrytých poplatkov, neúčtujú si dopravu. Cena krtkovania je rovnaká v každom meste ich pôsobnosti. Ceny sú pohybujúce sa. Pokiaľ ide o náročnejší výkon, prípadne sa stane niečo neočakávané, firma si vypýta vyšší poplatok za poskytnuté služby.

Služby krtkovania prakticky nie sú také drahé, a je vždy lepšie investovať do preventívneho čistenia kanalizácií, ako neskôr riešiť problém s upchatým potrubím, v najhoršom prípade s roztrhnutým potrubím. Zároveň sa s preventívnym čistením znižuje šanca na otravné čistenie alebo nekonečné čakanie, kým voda z vane odtečie.