Spoločnosť LM-MONT je známa na Slovensku hlavne ako výrobca a realizátor stavieb, kde dodáva sklenené, plastové a hliníkové súčasti ako sú okná, dvere, zasklené steny, fasádne systémy, zábradlia, zimné záhrady, pergoly, sprchové kúty či zásteny a veľa iných produktov. Môže sa pochváliť mnohými už existujúcimi stavbami u nás, ale aj v Európe. Novostavby sú z hľadiska realizácií trocha jednoduchšie, keďže sa tvoria od základov a v jednom celistvom štýle, pri rekonštrukciách je dôležité prihliadať na už existujúci štýl, v ktorom je stavba postavená a dodržať dané pravidlá. Napriek tomu sa všetky podaria, hlavne je potrebné osloviť odborníkov a výsledný efekt bude perfektný. Z hľadiska realizácie a dodávok sklenených súčastí stavieb sa bežne uskutočňuje osadenie okien a dverí, v mnohých prípadoch sklenených, otváravých či posuvných.

Kľučky na ktorýkoľvek typ dverí

Sklo je veľmi vďačné, a to si uvedomujú aj projektanti pri úvahách nad návrhmi budov, delení priestorov a tvorbe fasád. Presvetlenie je jednou z podmienok funkčnosti stavieb pri uvádzaní do užívania, preto je priehľadnosť skla tak veľmi využívaná, môže vniesť svetlo do menej presvetlených miestností a neuberie im pritom ani centimeter z optickej veľkosti. Najčastejšie sa táto vlastnosť premieta do dverí, ktoré sa inštalujú do interiérov, ale aj ako vstupné či v obvodových stenách.

Sprchový kút ozdobte originálnym madlom

Prvok s označením H16 Lmmont patrí ku skupine dverných úchytov, čiže madiel, ide práve o úchyt, ktorý sa vyrába z hliníka a jeho povrch môže mať tri úpravy: lesklý, kartáčovaný a matný strieborný. Keďže sklo, z ktorého sa spomínané dvere vyrábajú, má hrúbku 8, 10 alebo 12 mm, aj tento úchyt je vhodný pre tieto hrúbky. Z hľadiska dizajnu sa aj madlá tvoria podľa štýlu interiéru, tento je vyrábaný v rozmeroch 20×180, 20×300, 25x425mm, 30x600mm, 30x1000mm, 30x1500mm a 40x1800mm. Správnym výberom madla na dvere môžeme podčiarknuť štýl celého priestoru alebo ho zničiť, preto je slovo odborníka v tejto kategórii veľmi podstatné. Dizajnéri majú perfektné nápady, a tie v prípade, že ich návrh bude súčasťou nášho bývania, budeme mať na očiach stále.