V roku 1992 sa začala písať história spoločnosti SEGUM, slovenského výrobcu ortopedických matracov, ktorej patrí prvenstvo na Slovensku vo využívaní čisto prírodných materiálov na ich výrobu. Začínali rovnako ako všetci podnikatelia, úzkym a lacným sortimentom, ktorý však postupom času mohli rozšíriť aj o drahé a luxusné produkty.

Hrúbka matraca sa rokmi mení

Požiadavky zákazníkov sú však veľmi pestré, každý má svoju predstavu o kvalitnom spánku a aj inú fyziognómiu, preto je dôležité, aby si líhal na taký https://www.joj.sk/nasi/archiv/2017-09-27-nasi-iii matrac, ktorý bude šitý jemu na mieru. Postele už takisto zmenili dizajn a im sa prispôsobujú aj matrace, v súčasnosti dávajú spotrebitelia prednosť hrubým matracom, ktoré ponúkajú oveľa vyšší komfort pri spaní. Vyrábajú matrace ich na mieru bez príplatkov, to dosiahli tým, že tie najkvalitnejšie verzie matracov vyrábajú v širokých sériách, to im šetrí náklady, a tak sú schopní zákazníkom ponúkať iba najvyššiu kvalitu, ale za akciové ceny.

Inovácii výrobných procesov sa nebránia, nesmie však vplývať na zvyšovanie cien. Vzorky produktov majú vystavené v podnikových predajniach pre každého záujemcu o novú posteľ či matrac. Tie si majú možnosť pozrieť aj vyskúšať na vlastné oči v Senici, Žiline a Bratislave. Sortiment je naozaj široký a pri dôraze na kvalitu si výrobca dáva záležať aj na tom, aby boli aj s antibakteriálnou úpravou hlavne kvôli stále sa zvyšujúcemu počtu zákazníkov trpiacich alergiami. Na výrobu používajú švajčiarsku penu Sanitized s certifikátom na antibakteriálne vlastnosti.

Prostredie vplýva na náš spánok

Z druhov matracov, ktoré sa vyrábajú, sú známe sendvičové a pružinové typy matracov, tie pružinové sa ešte rozdeľujú na taštičkové a Bonell pružinové. Zákazník má možnosť výberu podľa viacerých kritérií, ale ak sa nevie rozhodnúť, pomôžu mu rady odborného predajcu, ktorý im vysvetlí rozdiely medzi jednotlivými typmi a ponúkne aj riešenie. Zdravý spánok je však jediným kritériom pri výbere matracov, ortopedický tvar a správna tvrdosť dokážu zabezpečiť naozaj kvalitný a zdravý spánok.