Ako prežiť v Bratislave bez klimatizácie? Dosť ťažko, a bude to náročné aj po psychickej stránke. Poďme si na obyčajnom príbehu zo sídliska Petržalka predviesť, ako by vyzeral taký letný deň napríklad v sobotu ôsmeho augusta. Prebúdzate sa do slnečného rána, ale vzhľadom na nočné vysoké teploty ste sa príliš nevyspali. Ak teplota vo vnútri mestského bytu aj v noci presiahne 28 stupňov Celzia, býva spánok prerušovaný, kedy nemožno tak ľahko opäť zaspať. Po deviatej hodine rannej už je vonku 27 stupňov Celzia a nechce sa vám ani nikam chodiť, a tak sa dohovoríte s priateľmi, aby prišli k vám na návštevu.

klimatizácia do bytu

Medzitým, než priatelia dorazia, pripravíte občerstvenie, a jediné miesto, kde sa cítite dobre, je priestor pred otvorenými dvierkami mraziaceho boxu, najradšej by ste si tam vliezli sami a zavreli sa tam, ale to nejde. Za hodinu je už vonku 32 stupňov Celzia a v byte taktiež. Osprchujete sa vlažnou vodou, ale pretože už sa sprchujete asi piatykrát, máte vysušenú pokožku, a musíte ju namazať krémom, lenže tým sa zas pokožka prehreje, takže je vám opäť za pár minút horúco.

Nakoniec návštevu odvoláte, pretože vám nie je dobre, musíte si ľahnúť do postele, a prichádzajú prvé príznaky úpalu. Nakoniec sobotný deň končí privolaním sanitky a pobytom v nemocnici s podozrením na prehriatie organizmu a dehydratáciu.

splitová klimatizácia

Máte toto potrebné? Nebolo by lepšie mať klimatizáciu do bytu v Bratislave? Budete môcť v noci dobre spať a cez deň sa pokojne porozprávate s priateľmi pri horúcej káve, ktorú si vychutnáte, keď bude v byte príjemných 23 stupňov Celzia. A že je vonku plus 35? To vám môže byť srdečne, ale naozaj srdečne jedno.

Pokiaľ nemusíte vychádzať von, nie je potrebné ani dodržiavať rozdiel teplôt vonkajšieho a vnútorného prostredia na rozmedzí piatich stupňov Celzia, kedy by vďaka šoku hrozil infarkt. Ak hodláte byť doma celý deň, pokojne si miestnosť vychlaďte na studených osemnásť a buďte tu vo svetri, keď vám to vyhovuje.