Množstvo materiálov, ktoré máme dnes k dispozícii, nám dáva široké možnosti výberu od klasického dreva cez kov, sklo či plasty. Každý z nich má svoje prednosti a vlastnosti, ktoré sú vhodné na mnoho spôsobov využitia. Existujú však oblasti, kde je niektorý z materiálov viac preferovaný práve kvôli vlastnosti, ktorú si práve daná ktorá oblasť vyžaduje.

product-packaging-types-with-transparent-plastic-packets-bags-with-resealable-ziplock_1441-3128

Poštové služby využíva každý z nás, chodíme na poštu posielať zásielky a balíky, ktoré adresujeme do zahraničia alebo aj na Slovensko a niektoré z nich si priam vyžadujú kvalitné a odolné obálky. Také vlastnosti spĺňajú obálky vyrobené z plastu, pretože práve ten je zárukou, že plastove obalky ich obsah bude pred okolitým svetom dobre chránený. Plast je materiál, ktorý je vzduchotesný, odoláva aj vlhkosti a vode, krátke sú naňho aj slnečné lúče a dnu sa nedostane ani prach či iné nečistoty.

stiahnuť (1)

Plastové obálky sa okrem základného formátu A4 vyrábajú vo viacerých veľkostiach, aby bolo možné do nich vložiť predmety rôznych rozmerov. Posielať v nich je možné knihy, dôležité dokumenty, tlačoviny, darčeky, bižutériu, ale aj menší textil. Podľa druhu obsahu si môžete vybrať aj hrúbku plastu, z ktorého je obálka vyrobená, a tie sa pohybujú v hrúbke 50, 60, 70 a 90 mikrometrov. Posielanie si spestrite výberom niektorej zo širokého spektra farieb, obálka môže mať ucho alebo nemusí, uzatváranie je takisto veľmi jednoduché, ale efektívne, pretože každá z obálok má lepiaci pásik, vďaka ktorému bude dobre uzatvorená. Navyše, vnútorná strana obálok je čiernej farby, takže všetko, čo sa v nej nachádza, bude pred nepovolanými osobami dobre ukryté.

Predajcovia ponúkajú balenia s rôznym počtom obálok, od 10, 50, 100 až po 200 kusov, zákazník má na výber podľa toho, koľko ich bude potrebovať, no viackusové balenie je cenovo výhodnejšie. A navyše, ak budete náhle musieť posielať zásielku, budú doma vždy poruke, vám to ušetrí čas a tiež peniaze.