Krtkovanie Ab-krtkovanie je účinný proces čistenia kanalizačné čistenia. Vykonáva sa vtedy ak je kanalizácia v upchatom stave. Dôvodmi samotného upchatia môžu byť pritom rôzne nečistoty, odpad či prach, ktoré sa hromadia v kanalizácii a spôsobujú tak upchatie. Odpad či rôzne nečistoty často krát končia v odtokoch umývadiel, či drezov. Kanalizácia sa nachádza v každej domácnosti, firme či v nejakej spoločenskej budove. Upchatá kanalizácie vie niekedy narobiť veľké problémy keďže s ňou súvisia aj niektoré zariadenia, ktoré sú v domácnosti či v nejakej prevádzke veľmi potrebné a využívané.

krtkovanie

Môže ísť o zariadenia určené na hygienu, ktoré sa nachádzajú vo WC či v kúpeľniach. Takéto zariadenia sa označujú aj ako sanitárne. Do skupiny sanitárnych zariadení patrí záchod, umývadlo, vaňa či sprchovací kút. Okrem sanitárnych zaradení s kanalizáciou “spolupracujú” aj iné zariadenia či spotrebiče. V kuchyni sa nachádzajú drezy, umývačky riadu či drvičky. V práčovni to môžu byť sušičky či práčky. Bez kanalizácie sa zaobídeme len veľmi ťažko. Niekedy môže nastať situácia, keď sa vaša kanalizácia môžu upchať, a to nie je nič príjemne keďže odstaví už spomínané zariadenia. Poruchový stav sa dá, ale jednoducho odstrániť, a to úspešnou a účinnou metódou spomínanou už na začiatku.

krtkovanie

Ide o krtkovanie. Tento proces ma za úlohu odstrániť z vášho kanalizačného potrubia nežiadúce nečistoty či usadenín, ktoré práve spôsobili tento neželaný stav. Čistiaci proces krtkovanie trvá zvyčajne okolo 40-minút. Všetko, ale záleží na konkrétnom prípade znečistenia kanalizácie. Každá kanalizácia je podstatne odlišná. Pri tomto čistení sa využíva aj pomôcka, ktorá sa nazýva elektromagnetická špirála. Vyznačuje sa flexibilitu, ktorá jej zaručuje to, že dokáže preraziť akúkoľvek nečistotu. Dostane sa aj na menej dostupné či nedostupné časti kanalizácie, kde je potrebné odstrániť zaschnutí a stvrdnuté usadeniny.