Sú ľudia, ktorí práce delia na mužské a ženské. Potom sú tu ľudia, ktorí urobia hocičo bez okolkov. Bez rozdielu. Možno sa im chce, možno im to tak vyhovuje, nezamýšľajú sa nad tým a spravia to. Každopádne by sa v manželstve práce nemali deliť na mužské a ženské. Jedine v tom prípade, že to obom partnerom takto vyhovuje a dohodli sa na tom. Ak sa však nedohodli a nevyhovuje to jednému alebo druhému, treba to zmeniť. Od podlahy. Nastaviť si istý kompromis, tak aby ste boli spokojní obidvaja.

Čo také upratovanie? Radí sa medzi typicky ženské práce? Alebo by sa na ňom mali podieľať aj chlapi? Akou veľkou časťou? Minimálnou? Alebo väčšinovou? A čo v tom prípade, keď pracujú tvrdo v robote a potom sa majú ešte naháňať v domácnosti za dokonalým poriadkom? Je to v poriadku?

obrázok prachovky

Ak sa v domácnosti neviete dohodnúť, kto má upratovanie vykonávať, tak vám poradím jednu výbornú vec. Zaplatiť si na upratovanie niekoho, kto to urobí za vás. Napríklad upratovanie Poprad https://upratovanie-grant.sk/ poskytuje tieto služby. Čo s tým získate? Veľmi veľa. Minimálne pokoj v domácnosti. Nemusíte viac viesť nezmyselné debaty na tému, či máte upratovať vy alebo vaša manželka. Ani jednému z vás to nie je príjemné, ak sa dohadujete kvôli poriadku, respektíve neporiadku.

chlap zametá

Takto budete mať viac času navzájom na seba a zároveň upratané. V upratovanom prostredí sa lepšie dýcha, pracuje a aj celkovo oddychuje. Bez toho, aby ste sa vy museli naháňať a usilovať robiť dokonalý poriadok. Takto investované peniaze sa vám vrátia v podobe oddýchnutej a zrelaxovanej manželky, ktorá bude spokojnejšia a aj milšia. Bude sa viac usmievať a bude mať aj viac času na vaše spoločne strávené večery. Nebudete ju viac musieť naháňať, aby s vami bola dlhšie hore, kým je ona už dosť unavená. Takto bude viac oddýchnutá a ochotnejšia ostať s vami si pozrieť film.