Vo veľkej väčšine prípadov si pri pomenovaní mobilný dom predstaví majorita ľudí maličký domček, so stiesnenými priestormi a ešte menšími priestormi na spánok, ktoré sú zväčša prispôsobené pre obývanie jednou alebo maximálne dvomi osobami. Ak však zahodíte predsudky zistíte, že mobilné obydlia nie sú iba miniatúrne domčeky, v ktorých sa takmer vôbec nedá pohnúť a už aj dvaja ľudia sú v nich príliš, ale naopak takýchto domov je na trhu niekoľko druhov a to dokonca aj veľkostne prispôsobených, v ktorých sa pohodlne vyspí celá rodina.

väčšia rodina

Aj napriek tomu, že sa to možno na prvý pohlaď vôbec nezdá, takto prispôsobený mobilný domček totiž to dokáže poskytnúť kopec miesta a dostatok súkromia pre rodičov i deti. Podľa toho aký typ a model mobilného domčeka si zvolíte sa samozrejme pohybujú aj ich ceny, avšak pre väčšiu rodinu odporúčame napríklad Mobilný dom Westbrook TW74, ktorý rozlohovo predstavuje veľkosť 3+kk. Nájdete v ňom teda priestory na večerný odpočinok, ale rovnako i miesto na pripravenie chutného obeda pre celú rodinu či miesto, kde môžete všetci tráviť spoločné chvíle.

mobilný dom

Netreba zabúdať ani na dôležitosť hygieny, ktorá je pri mobilnom dome taktiež samozrejmosťou a preto aj tu sú plne vybavené priestory, v ktorých pohodlne vykonáte vašu rannú alebo večernú hygienickú rutinu. Pokiaľ stále nad kúpou mobilného domu uvažujete a neviete sa rozhodnúť, možno vás presvedči predstava o tom, že takéto obydlie vie byť miestom na stretnutia s priateľmi, priestorom vytúženého odpočinku po náročnom týždni, únikom z mesta či dobrodružným výletom pre vaše deti, kam ich počas prázdnin môžete vziať. Kúpa takéhoto domu nie je v porovnaní so zakúpením iných typov rekreačných obydlí, ako sú napríklad víkendové chaty, zruby a iné vidiecke domy, až tak veľmi finančne náročná. Výhodou je tiež rýchle zhotovenie do niekoľkých týždňov, prípadne zakúpenie už hotového a postaveného domu, pričom v oboch prípadoch zväčša získate i službu privezenia domu na vybranú adresu a umiestnenia na pozemok, takže sa v ňom môžete okamžite zabývať.